fbpx
gra o tron żelazny tron diy
DIY i Rękodzieło,  inne DIY

„Gra o Tron” – jak zrobić Żelazny Tron.

gra o tron żelazny tron diy

Ah, ah, stare, dobre czasy 🙂 Pamiętam kiedy na polskim rynku pojawiły się pierwsze odcinki serialu  Gra o Tron, młoda byłam jeszcze 😛 Tak się tym wszyscy ekscytowali, a ja nie do końca wiedziałam o co chodzi. I wtedy zupełnie znienacka dostałam na święta dwie pierwsze części! (taka byłam podekscytowana, że nawet o tym napisałam w poście książki wy moje!) Kolejne dni wolne poświęciłam na przeczytanie tych grubych tomiszczy jedna za drugą, no zachwycona byłam niesamowicie. Zszokowana właściwie też, bo nigdy wcześniej nie spotkałam się z sytuacją, że postać kreowana od pierwszych stron na tę główną ‚dobrą’, ginie! Później z ogromną ciekawością zabrałam się za serial i przepadłam już zupełnie z kretesem.  Jeśli należycie do tego maleńkiego procenta populacji, która jeszcze nie obejrzała ani jednego odcinka, to wiedzcie, że najprawdopodobniej wciągnie Was niemiłosiernie 😉 (ale w sumie w tym cały urok, prawda?).

Mam jednego takiego dobrego kumpla, który żyje całą tą serią jeszcze bardziej niż ja, jak się spotykamy dyskusjom pt.’kto zginie następny’ nie ma końca! 😉 Od razu wiedziałam co zrobię dla niego w prezencie kiedy dostaliśmy zaproszenie na urodziny 🙂 Pierwszy raz o Żelaznym Tronie DIY pisałam w poście Gra o Tron-wiele DIY dla fanów i miałam ogromną ochotę go sobie zrobić tylko jakoś motywacji mi brakowało. Teraz zebrałam się do tego z dużym entuzjazmem kierując się instrukcjami podanymi w tamtejszym filmiku. Zobaczcie jak to wyglądało!

Żelazny tron – krok po kroku

 

żelazny tron baza

Pracę zaczęłam od rozrysowania sobie wielkości wszystkich części składających się na tron. Później przerysowałam je na deseczki, które już miałam w domu (można też kupić płytę MDF). Moje ‚zaplecze techniczne’ wycięło mi te kształty i skręciło wkrętami.

Następnym etapem było oklejenie tronu grubą gąbką dociętą w odpowiednie kształty, wszystko kleiłam klejem na gorąco (jak to dokładnie powinno wyglądać zobaczycie w filmiku podlinkowanym we wspomnianym wcześniej poście).

żelazny tron miecze

 

Do wykonania całego tronu wyszło mi 500 mieczyków koktajlowych (razem 20zł). Tak jak w instrukcji, najpierw okleiłam oparcie materiałem, który miał wyrównać wszystkie nierówności gąbki (najpierw użyłam takiej białej cienkiej gąbeczki tapicerskiej, którą widać pod mieczami na zdjęciu po lewej, ale nie sprawdziła się i resztę tronu okleiłam czarnym materiałem, który został mi z przeróbki płaszcza 😛 Widać go na zdjęciu po prawej).

Przygotowałam sobie wszystkie miecze odcinając przy nich ten okrągły element/uchwyt przy rękojeści (wyglądają dzięki temu jak miecze, a nie szable). Później okleiłam mieczami oparcie na gotowo, żeby przyłożyć telefon i zaznaczyć sobie miejsce, w którym wypadnie otwór do ładowarki (na tym etapie był też wywiercony).

Następnym krokiem było stopniowe oklejanie całej reszty tronu co najmniej dwoma warstwami mieczy. Starałam się układać je podobnie jak w pierwowzorze, żeby całość wyglądała jak najlepiej.

żelazny tron malowanie diy

 

Przyszła pora na pierwsze malowanie czarną farbą w spreju 🙂 Robiłam to z odległości ok.30cm delikatnymi psiknięciami, żeby nie nałożyć zbyt grubej warstwy (ponieważ na początku zabrakło mi mieczy, to malowanie przeprowadzałam w dwóch etapach jak widać na powyższych zdjęciach, ale najwygodniej byłoby okleić całość mieczami i pomalować za jednym razem). Po jakichś 40min, kiedy pierwsza warstwa wyschła, nałożyłam drugą warstwę, te neonowe kolorki mieczy nie były łatwe do zakrycia 😉

 

gra o tron diy

Dopiero po pomalowaniu na czarno było widać gdzie brakuje mieczy, gdzie są jakieś prześwity itd. Podoklejałam, więc kilka sztuk i pomalowałam jeszcze raz.

Na koniec wzięłam tubkę srebrnej farby akrylowej i używając małego pędzelka malowałam cały tron. Różnica przed (cały czarny) i  po (srebrny) była ogromna, czarny podkład dał genialną głębię i tron wygląda jakby naprawdę cały zbudowany był z mieczy 🙂

A oto efekt końcowy 😀 Właśnie dzisiaj Żelazny Tron ruszył w drogę do adresata (bo niestety na urodziny się nie wyrobiłam) i bardzo ciekawa jestem reakcji! 😀 Spodoba się???

gra o tron zrób to sam gra o tron zrób to sam żelazny tron diy

 

Jak Wam się podoba? 🙂

 

 

Pozdrawiam!

28 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *