fbpx
DIY i Rękodzieło,  szycie,  Zima & Boże Narodzenie

Poduszka Poinsettia do samodzielnego wykonania – szablon i instrukcje:)

 

Dzisiaj pomysł na własnoręcznie zrobioną ozdobę świąteczną lub prezent 🙂 Poduszka wygląda całkiem efektownie, ale wbrew pozorom, nie trudno ją zrobić ;)) Potrzebne będą:
  • poduszka w wybranym kolorze (ta powyżej jest z Ikei – 10zł)
  • filc w wybranym kolorze, raczej gruby, trochę sztywny, żeby ładnie się odkształcał po przyszyciu,
  • jakieś korale lub dzwoneczki na środek poduszki
  • mulina pasująca do filcu
  • pistolet i klej na gorąco
  • poniższy szablon 🙂

 Szablon przygotowałam dla siebie już w zeszłym roku – często robię te poduszki, czy to na zamówienie, czy w prezencie 🙂 Wymyśliłam go sobie w sposób następujący: Każde poniższe zdjęcie to jeden płatek poinsettii, każde z nich powinno być wydrukowane na całej kartce A4. Później wycinamy i układamy według wzoru z powyższego zdjęcia.

 

Po kolei bierzemy jeden płatek, przykładamy do filcu, wycinamy i układamy w odpowiednim miejscu na poduszce. Ja dla ułatwienia przyklejałam każde z nich maleńką kropelką kleju na gorąco, żeby później podczas szycia mi się nie przesuwały. Ale uwaga! Nie można tego kleju użyć zbyt dużo bo ciężko będzie później przyszyć dzwoneczki/koraliki.

 

No i tak to wygląda na tym etapie:

 

Teraz pora na igłę 😉 Zaczynając od środka przyszywamy płatki mocno dociągając nitkę, żeby ładnie się wygięły, kończymy jakieś 2-3cm przed czubkiem każdego płatka.

 

Na koniec przyszywamy na środku wybraną ozdobę, mogą to być świąteczne dzwoneczki albo kolorowe korale (na allegro znajdziecie ogromny wybór). Powinny być przyszyte bardzo gęsto, żeby nie było widać miejsca łączenia wszystkich płatków.
A tutaj kilka egzemplarzy 😉

 

 

Widzicie? Nic trudnego 🙂 nawet ktoś kto nie potrafi szyć da sobie radę. A jaki prezent fajny !

Pozdrawiam serdecznie! ;)))

9 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *