fbpx
DIY i Rękodzieło,  Zima & Boże Narodzenie

Wisząca choinka DIY

 

Już w zeszłym roku wpadła mi w oko taka wisząca choinka z gałązek 🙂
Wtedy nie wyrobiłam się ze zrobieniem jej, tym razem na szczęście już tak. 😛 Dzisiaj zobaczycie jak coś takiego zrobić, a na koniec podrzucę jeszcze kilka inspiracji.
Pierwszym etapem było wysłanie ‚moich ludzi’ w dzicz po odpowiednie gałązki:
Ostatecznie pocięliśmy je na długość: 42, 37, 30, 25, 18, 12, 8cm 🙂
Ponieważ te gałęzie to była wierzba (a ja chciałam brzozę:P) to zatachałam to wszystko na strych, gdzie mam takie małe stanowisko do malowania farbą w spreju, psiknęłam je bardzo delikatnie białą farbą, tak żeby nadal było widać te ciemne ”wypustki” i w ten oto sposób mam brzozę 😛
Później powiązałam to wszystko jednym kawałkiem sznurka jutowego, zaczęłam na dole po lewej i zawiązywałam supełek na każdej kolejnej gałązce, aż doszłam do ostatniej po prawej na dole.
Na ozdoby wybrałam sobie motyw leśny, mam więcej jelonki, choinki, muchomory, orzechy i gwiazdki 🙂 Połowa z tych bombek jest starsza ode mnie, na święta już ich nie wieszaliśmy, więc pomyślałam, że fajnie byłoby je wykorzystać 🙂

 

 No i wyszła ostatecznie tak:

 

 

 Niestety na beżowej ścianie nie prezentuje się tak dobrze na zdjęciach jak na żywo 😉 Planuję powiesić ją na korytarzu, tak na wejście, myślę jeszcze czy by nie dodać jakichś akcentów choinkowych, jakieś maleńkie gałązki czy coś takiego 🙂 jak myślicie? Dodać coś jeszcze czy zostawić jak jest?
Na koniec jeszcze kilka obiecanych inspiracji choinkowych 🙂

Jeśli chcesz obejrzeć inne ciekawe pomysły na świąteczne choinki DIY zajrzyj do poniższych linków:

pierzasta choinka

elfia wygięta choinka

choinka zdobiona szydełkiem

choinka z szyszek

choinka siankowa

choinka-stroik z wielu gałązek

 

Pozdrawiam!:)

16 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *