fbpx
DIY i Rękodzieło,  papier

Shadow box z jeleniem DIY

 

Tego jeszcze nie było :)) Zrobiłam tzw. shadow box, czyli pudełeczko z kilkoma nakładającymi się na siebie warstwami papieru z wyciętymi wzorami, które po podświetleniu wyglądają po prostu och i ach 😀 Nadziałam się na ten pomysł niechcący na youtube (tutaj), znajdziecie tam szablon do innego shadow boxa, natomiast jelenia nad jeziorem opracowałam sobie sama na podstawie tego co zobaczyłam na tym filmiku:)
Szablon do mojego jelenia możecie ściągnąć tutaj.
A teraz przejdźmy do tego jak to zrobić 🙂
  • wydrukuj wszystkie strony na sztywnym papierze (ja kupiłam kilka stron wizytówkowego papieru do drukarek, jest gładki i dość sztywny) i wytnij po kolei każdy z szablonów nożykiem do papieru (uwaga – szablon na str.8 jest ucięty – trochę mi nie wyszedł, więc ratowałam jak mogłam;) przyklejamy go ‚korzeniami’ do samego dołu).

 

 

  •  Po kolei sklejaj wszystkie warstwy przekładając je warstwą 2-3mm białego filcu, możesz też wszystkie warstwy skleić bez przerw, ale nie uzyskasz wtedy takiej ‚głębi’ 😉 Uwaga! Warstwy 5-10 najlepiej już skleić bez filcu, w przeciwnym razie będą słabo widoczne po podświetleniu.

 

 

 

 

  • Gotowe, sklejone warstwy możesz okleić dookoła tym samym papierem lub, jeśli masz taką możliwość, ‚zbudować’ drewnianą ramę. Ja mam to szczęście, że na strychu leżą resztki parkietu, więc wybrałam cztery klepki i docięłam idealnie do rozmiaru (tzn. ktoś mi dociął, ale ja nadzorowałam ;P). Skleiłam klejem do drewna i odczekałam 24h.

 

  • Wsunęłam cały wzór do ramki i gotowe 🙂 Muszę jeszcze kupić pasek lampek led (jak na filmiku) do przymocowania z tyłu na jakiejś tekturze. Póki co podświetlam sobie lampką ustawioną za pudełkiem.

 

 

 

 

 

Zastanawiam się teraz tylko czy malować tę ramkę czy zostawić jak jest, taki naturalny buk wygląda fajnie, ale jakby go tak trzasnąć na biało? Hmmmm, jak myślicie? 🙂
P.S. na youtube na hasło ‚shadowbox’ znajdziecie mnóstwo pięknych projektów tego typu 🙂 tylko wybierać i do dzieła! :))

Pozdrawiam!

Post bierze udział w:
Theinspirationgallerbuttonnew

22 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *