fbpx
bez kategorii,  DIY i Rękodzieło,  Zima & Boże Narodzenie

Projekt Choinka cz. 1

W tym roku wymyśliłam sobie „Projekt Choinka” 🙂 A pod tą wielce zmyślną nazwą kryje się po prostu pomysł, żeby wypróbować i podzielić się z Wami różnymi sposobami na własnoręczne wykonanie choinek. Jak na razie wynalazłam (tzn. w internecie oczywiście :P) 4 takie choineczki z czego dwie już zrobiłam. Bardzo fajny patent jeśli z jakiegoś powodu nie możecie mieć w konkretnym pokoju czegoś większego.
Przedstawiam więc Kandydatkę nr. 1. 

Urocza, błyszcząca, łatwa do zrobienia i super tania 😛 Najlepiej zrobić ją z pudełek np. po płatkach śniadaniowych, czyli taka szara i raczej cienka tektura.

Na początek trzeba zrobić stożek dowolnych rozmiarów np. z arkusza bloku technicznego A3 (skleić albo zszyć zszywaczem, żeby dobrze się trzymał):

Później z tektury wycinamy większe i mniejsze kawałeczki w kształcie „łusek”, które będą na siebie nachodzić.

Zaczynamy obklejać (klejem na gorąco) stożek od dołu większymi kawałkami i posuwamy się w górę coraz bardziej zmniejszając przyklejane „łuski”.

Kiedy przebrniemy już przez ten etap, wystarczy tylko pomalować farbą w spreju – ja użyłam najpierw białej (krótkimi psiknięciami, żeby uzyskać takie kropki a nie równy kolor) i na to złotą. Na koniec dodałam jeszcze trochę brokatu na całości (muszę go chyba jeszcze troszkę dodać). Gotowe 🙂

Bardzo ładnie wyglądają ustawione trójkami (różnej wielkości).

Na tych zdjęciach widać jak się błyszczy 🙂


Możecie zobaczyć podobną choinkę (i dokładniejsze instrukcje) zrobioną przez Lucy z Craftberrybush. Więcej brokatu i wyglądają jakoś tak bogaciej 😉
A poniżej mała podpowiedź na temat kolejnej Kandydatki z „Projektu Choinka” 😉
Wystarczy tylko powiedzieć, że to był prawdziwy armagedon.

DLA ZAINTERESOWANYCH: jeśli ktoś z Was planuje (lub już zrobił) jakiegoś rodzaju choineczkę to zapraszam do dołączenia do mojego „Projektu Choinka. Polegało by to na tym, że publikowałabym posty z tzw. gościnnym udziałem innych blogerek, czyli np. piszesz do mnie na temat swojego dzieła, a ja z kolei piszę post, w którym opisuję ten pomysł, pokazuję zdjęcia i kieruję wszystkich czytających na Twojego bloga, żeby obejrzeli szczegóły. Proste 🙂 Taki „gość” umieszcza tylko u siebie w poście albo na pasku bocznym guzik informujący, że bierze udział w „Choince„.

Pozdrawiam serdecznie,

P.S.
Wczoraj pierwszy raz w tym roku pojawił się u nas śnieg 😀 Na chwilę zrobiło się biało 😉

7 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *