fbpx
DIY i Rękodzieło,  inne DIY

Jak zrobić lampę olejną z butelki :)

 

 

Nie wiem jak Wy, ale ja zawsze zostawiam sobie ciekawe butelki jeśli gdzieś się jakieś trafią 🙂 Zawsze stwierdzam, że ”przyda się” no i wreszcie nadszedł ten dzień… przydały się! ;D Wiele razy widziałam na pinterest instrukcje jak samemu zrobić lampę olejną i w końcu postanowiłam spróbować 🙂 Dostałam śliczną butelkę po Finlandii malinowej i od razu pomyślałam sobie, że byłaby z niej idealna lampa 😛 Oczyściłam ją dokładnie po czym wybrałam się do sklepu żelaznego. Ponieważ nie miałam pojęcia jak nazywają się rzeczy, które by mi się przydały, to po prostu pogrzebałam im po półkach i wybrałam takie oto cosie 🙂

 

 

…które później miałby być połączone w taki sposób.

 

 

Knotów nie udało mi się znaleźć nigdzie w pobliżu, więc zamówiłam na allegro trzy różne rozmiary (koniecznie bawełniane!), ostatecznie wykorzystałam grubości 1cm.

 

 

W nakrętce od butelki specjalista wywiercił mi dziurę 😉 Przetkałam przez nią ten dynks i przykleiłam od spodu super glue, na górze natomiast (żeby płomień nie był za blisko plastikowej nakrętki) położyłam i przykleiłam te płaskie kółko (tak, tak, wiem, że to wszystko brzmi niesamowicie ”profesjonalnie”:P)

 

 

Drugą butelkę (po jakiejś oliwie chyba) załatwiłam odwrotnie – tzn. włożyłam tą metalową rurkę węższym końcem do dołu. Później nalałam nafty (którą kupiłam w sklepie chemicznym – 13zł/litr) i przetkałam knoty.

 

 

 

Jak widzicie poniżej, wymyśliłam sobie zamknięcie do tej mniejszej lampy 😉

 

Wieczorem, po kilku godzinach nasiąkania naftą, knoty były gotowe do zapalenia 🙂

 

 

Na początku, przez kilka minut, płomień będzie bardzo wysoki, później będzie już się delikatnie palić 🙂

 

 

 

Za dnia też wyglądają bardzo ładnie 🙂 Uparłam się, że płyn w środku ma być bezbarwny (tak świeżo to wygląda), jeśli jednak ktoś wolałby kolor, to bez problemu można kupić w każdej kwiaciarni olej do zniczy w najróżniejszych odcieniach 😉

 

 

 

A najlepsze jest to, że właściwie każdą, ale to każdą butelkę można w ten sposób wykorzystać! ;D

 

Pozdrawiam! 🙂

Post bierze udział w:

http://www.stonegableblog.com/the-scoop-184/
http://thediydreamer.com/from-dream-to-reality/share-crafts-diy-projects-and-recipes-fdtr-180/

http://tulipanowiec.blogspot.com/2016/08/pomys-na-balkon-wakacyjne-link-party.html

13 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *