fbpx
DIY i Rękodzieło,  inne DIY,  Ogród,  rośliny

Akwarium w wazonie – elegancko! ;D

 

Uwaga, wpadłam na kolejny fajny pomysł 🙂 Tym razem mam wrażenie, że przeszłam samą siebie bo efekt końcowy jest suuuuper ;D Kiedyś dawno temu, jeszcze przed blogiem, miałam taki mały wazon, w którym to rosła sobie jedna wodna roślinka 🙂 Te mini-akwarium stało na parapecie i rzucało tęczę na ścianę, pomyślałam sobie ostatnio, że chętnie znowu bym sobie coś takiego skombinowała. Noooo i….

 

Kupiłam w takim akwarystycznym sklepie dwie roślinki, powiedziałam, że potrzebuję czegoś niedrogiego co poradzi sobie w małym nieogrzewanym zbiorniku. Ostatecznie wzięłam dwa takie cosie:

 

 

Przez kilka dni stały w słoiku, w tym czasie ja czekałam na przesyłkę ze specjalną ziemią zamówioną na allegro (10zł).
Najpierw chciałam te roślinki zasadzić właśnie w tym dużym słoiku. Później jednak pomyślałam ”hej! przecież ja mam tą ogromną kulę! W niej zasadzę!” (taka)

 

 

No i szczerze mówiąc nie wyglądało to za dobrze. Zbiornik był za duży i słabo było widać te rośliny, podświetlałam je sobie od tyłu światełkami z tego posta i po prostu kiepsko to wyglądało. Wytrzymałam tak dosłownie jeden dzień po czym pojechałam znaleźć coś innego.

 

No i znalazłam :)))) Za ten wazon z pokrywką zapłaciłam 30zł ;D
Najpierw na dno nałożyłam ok.2cm warstwę podłoża do roślin akwariowych, to przysypałam białym piaskiem (też do akwariów, 5zł/kg), a na to warstwę żwirku. W to zasadziłam później wszystkie roślinki (w międzyczasie dokupiłam kilka małych na allegro, bardzo się opłaca cenowo:))

 

Zalałam wszystko delikatnie odstaną wodą i już 😀 Efekt fantastyczny i bardzo przyjemnie się na to patrzy :))

 

 

 

 

 

 

Poniżej jeszcze kilka pomysłów na takie mini-akwaria 🙂

 

 

Pozdrawiam!:)

12 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *