fbpx
DIY i Rękodzieło,  Zima & Boże Narodzenie

Zimowa sceneria na szkle

No normalnie nie wiem w co łapy najpierw włożyć ;))) Tyyyyle mam pomysłów, tyle planów… do tego jeszcze wymyśliłam sobie kilka ręcznie robionych prezentów, więc nad tym też pracuję. W ciągu ostatnich kilku dni udało mi się skończyć kilka rzeczy na raz, bo jakoś tak nie wiadomo kiedy jedną rzecz zaczynałam, jednocześnie grzebałam przy innej, a jak dwie pierwsze schły, zaczynałam trzecią 😛
Efekt tego taki, że w ciągu najbliższych kilku dni codziennie pojawiać się będzie kolejny post. Idę na rekord ;)))
Dzisiaj projekt, który przyuważyłam w programie Marthy Stewart. Poniższy wzór do ściągnięcia tutaj.

 

 

W oryginale te scenki pojawiają się na okrągłych naczyniach, ja niechcący w Ikei znalazłam taki fajny prostokąt i od razu stwierdziłam, że będzie do tego idealny. Niestety cena nie jest za fajna – aż 50zł :/

 

 

Wydruk wkleiłam od środka, a na szkle od zewnątrz robiłam klejem do brokatu (jakikolwiek klej do decoupage też się nada) kawałek po kawałku natychmiast posypując mikrokulkami – do kupienia na allegro (w oryginale brokat – miałam taki zamiar, niestety zaraz przed rozpoczęciem zabawy zauważyłam, że żadnego nie mam :P).

 

Całą operację posypywania przeprowadzałam na blasze – te małe kulki lecą po prostu wszędzie, a tak mogłam je sobie ładnie wsypać z powrotem do woreczka.

 

 

 

 

Kiedy wszystko dobrze wyschło, delikatnie usunęłam nadmiar kulek i gotowe 🙂

 

Do środka wsypałam sztuczny śnieg – nie ten w spraju tylko taki sypki. Później wstawię w to świeczki i będzie pięknie :))) Zastanawiam się tylko jakie konkretnie, białe? Czerwone? Wysokie? Niskie? Hmmm….

 

 

 

 

 

 

Przy fotografowaniu domku z cynamonu, do którego też używałam tych mikrokulek, nie udało mi się uchwycić jak pięknie się mienią. No to teraz się udało 🙂 Super błyszczą.

 

 

Pozdrawiam i do jutra :))

10 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *