fbpx
DIY i Rękodzieło,  Wiosna i Wielkanoc

Kwiaty Giganty DIY z bibuły – wiosenne dekoracje szkoły

Tak jak wspominałam ostatnio, byłam bardzo zalatana w związku z tymi wiosennymi dekoracjami szkoły 😉
Większość już stoi, więc w poniedziałek zrobię zdjęcia co mi tam z tego wyszło, natomiast dzisiaj pokarzę Wam wisienkę na wiosennym torcie 😉 czyli gigantyczne konwalie i żonkile. Z bibuły oczywiście.
Szukałam na pinterest jakiegoś fajnego tutorialu na duże kwiaty i znalazłam link do strony Marthy Stewart (tutaj). Filmik dokładnie pokazuje jak takie żonkile zrobić, zaręczam, że to naprawdę proste. Jedyne o czym trzeba pamiętać to zaopatrzenie się w specjalną bibułę (florystyczna). Na allegro można taką rolkę kupić za 4,20zł., starczy na kilka sztuk. Taka bibuła ma to do siebie, że fajnie się rozciąga dzięki czemu można ją dowolnie formować (próbowałam najpierw ze zwykłą, nie dało rady;)
Na tych zdjęciach kwiaty z bibuły są jeszcze niedokończone, tzn. brakuje podstawy.
A jeszcze co do łodyg, okleiłam je taśmą florystyczną. Specjalnie zamawiałam w kwiaciarni, zapłaciłam dwie dychy (!) a tu się okazuje, że to coś w ogóle się nie klei, taki prawie, że zwykły papier :/ nie wiem czego oni tam w tym filmie używali, albo kupiłam złą albo coś źle robię 😉 Na końcu po prostu przyklejałam początek i koniec taśmy klejem na gorąco.
Kwiaty zamontowałam w drewnie 😉
Kwiatów zrobiłam więcej, tutaj pokazuję tylko po jednej próbce z każdego rodzaju 😉

Po więcej dekoracji szkolnych na każdą porę roku

kliknij tutaj

 

 

Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia niedługo 😉

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *