fbpx
DIY i Rękodzieło,  szycie

Wielkanocna poduszka Króliczek

 

Mój ferwor DIY trwa w najlepsze ;P Po odlewach żonkila przyszła pora na poduszkę-królika 🙂 (pisząc tego posta zerkam też na kolejną rzecz, która właśnie sobie wysycha!) Widziałam kiedyś coś podobnego i chciałam zrobić gdy nadarzy się okazja, więc będąc na zakupach wstąpiłam po jakiś fajny materiał i wstążkę 🙂 Kolejnego wieczora kombinowałam nad szablonem, odrysowałam go sobie ładnie na lewej stronie tkaniny i wycięłam razy dwa. I wszystko byłoby super gdyby nie to, że podczas wycinania złożyłam tkaninę nie tą stroną – tzn. gdybym tak zszyła to z przodu królik byłby złoty, z tyłu natomiast materiał byłby na lewej stronie. No i kombinowałam później jak na tej wyciętej tkaninie zmieścić królika w drugą stronę 😛 Łatwo nie było, ale jakoś tam wyszło 😉

Pierwotny szablon macie poniżej – wystarczy wydrukować go w odpowiednim rozmiarze (ja miałam A3), wyciąć i przerysować na wybraną tkaninę.

Następnie porządnie zabezpieczamy obrys szpilkami i można zacząć szyć – pamiętaj tylko o zostawieniu 10cm otworu na dole królika, żeby móc go wypchać. I dwa razy upewnij się, że dobrze złożyłaś materiał!:P (na zdjęciu poniżej to właśnie ta moja nieszczęsna pomyłka ;))

 

Tutaj już obszyty dookoła królik, wypchałam go wypełnieniem do poduszek, które miałam na strychu od innego ‚projekciku’ 🙂 Otwór na dole królika zaszyłam ręcznie. Później tylko wstążka i gotowe!

 

Pozdrawiam!:)

 

18 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *