fbpx
Lifestyle,  zwiedzamy

Targ staroci – co właściwie można na nim znaleźć?

 

 

Lubię starocie. Wiecie, że lubię starocie? Na pewno wiecie bo raczej nie da się ukryć;)) Kiedy tylko mam okazję jeżdżę na targi staroci i oglądam 🙂 Zastanawiacie się pewnie czy jest sens się w takie miejsce wybrać. No więc moim zdaniem jak najbardziej, trzeba tylko wybrać dobre miejsce.
Jako, że mieszkam w Wielkopolsce, to na pewno mogę polecić Czacz i Turek. W tym poście znajdziecie zdjęcia właśnie z Czacza – to mała miejscowość, właściwie wieś, w której co kawałek stoją większe czy mniejsze baraki ze starociami. Również wszystkie stare stodoły przerobiono do tego celu 🙂 Spójrzcie poniżej.

 

 

 

 

W Czaczu oprócz typowej graciarni, znajdziecie też piękne, stare, drewniane meble (wiele z nich już odrestaurowane, pozostałe w bardzo dobrym stanie). Trzeba się tylko sporo naszukać bo jednak sporo jest mebli…hmm… z lat 80/90? 😉

 

 

 

Jak widać poniżej trzeba jednak uważać bo zdarza się też, że mebel wyglądający na piękny, drewniany, okazuje się ładnie oklejoną sklejką 😉

 

Ostatnim razem niechcący weszliśmy do małego baraku, bez okien, ginącego w tłumie ludzi i przedmiotów na zewnątrz. To co znalazłam w środku powaliło mnie na amen 😀 Najpiękniejszy zbiór mebli, lamp i dodatków w całej miejscowości. Od razu zrobiłam zdjęcie numeru telefonu na drzwiach wejściowych bo tam wrócę na pewno:

 

Pierwszy raz w ogóle widziałam barak, który jest… przytulny 😛 Wśród pięknych mebli porozstawiane były włączone lampy. Szczerze mówiąc nie wiedziałam na co patrzeć najpierw 😛 chętnie zgarnęłabym stamtąd właściwie wszystko 😛

 

 

 

 

 

 

 

Zdjęcia powyżej świadczą chyba dobitnie jakie perełki można znaleźć. Trzeba tylko szukać :)))
No dobrze, ale co zrobić jeśli nie bardzo lubi się takie ciemne drewno? Przemalować oczywiście. Spójrzcie tutaj – autorka pokazuje kilka naprawdę niesamowitych metamorfoz mebli z takich targów.

 

 

 

Jeszcze na koniec o targach w Turku – znajdziecie tam kilka ogromnych (naprawdę ogromnych) ”namiotów” połączonych ze sobą. Wygląda to właściwie bardziej jak duży sklep – same meble, poustawiane w taki sposób, że można je spokojnie obejrzeć. Ceny również super 🙂 Przypuszczam, że jeśli chcecie urządzić dom, warto byłoby się wybrać nawet z daleka bo można tam znaleźć mnóstwo mebli do każdego pomieszczenia.
Natomiast jeśli macie bliżej do Poznania, to w każdy weekend otworem stoi Stara Rzeźnia. Zajrzyjcie co tam mają – post tutaj.
Oddalę się już – domowe pączki czekają 😀

Pozdrawiam serdecznie! 🙂

8 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *