fbpx
DIY i Rękodzieło,  papier

Żeglarska obudowa na smartfona DIY

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, więc chciałam się przygotować i zrobiłam sobie taką obudowę w takim marynistycznym stylu ;D I to naprawdę nic trudnego o ile macie nożyczki, linijkę i klej.
Już jakiś czas temu kupiłam sobie taki zestaw kartek brokatowych (kilka złotych, w każdym papierniczym się znajdzie), coś jak wycinanka tylko, że papier jest z brokatem. Od kiedy mam nową komórę trzymam ją w przezroczystej obudowie (Ringke Fusion – polecam, bo naprawdę solidna). Takie rozwiązanie ma jeden wielki plus – mogę sobie wydrukować czy wyciąć cokolwiek i pod tą obudowę włożyć 🙂
No więc na początek po prostu wycięłam z brokatowego papieru taki prostokącik i ta daam! Efektowna obudowa gotowa 😉

 

 

Jak już mi się taki tył opatrzył to zabrałam się za nowy, trochę bardziej wymyślny 🙂 Wygląda o tak:

 

 

 

 Jak go zrobić? Bardzo proste:
1. Wytnij z niebieskiego brokatowego papieru kształt pasujący do twojej obudowy.
2. ze srebrnego papieru wytnij paseczki, oczywiście zmierz jakiej szerokości powinny być (do mojej Xperia Z4 paseczki wyszły po 1,5cm szerokości).
3. Do przyklejenia paseczków użyłam taśmy dwustronnej Tesa, można oczywiście użyć kleju, ale dzięki taśmie poszło o wiele szybciej i bezproblemowo, no i nie ma żadnych śladów kleju 😉
Po prostu wycięte paseczki po kolei przykładałam do taśmy, którą później odcinałam i przyklejałam do niebieskiego papieru.
4. Jeśli chcesz też wzór kotwicy to znajdź sobie odpowiadający Ci wzór w internecie (ten, którego ja użyłam jest poniżej). Wydrukuj w wybranym rozmiarze, wytnij, przerysuj na lewą stronę  czerwonego papieru brokatowego i wytnij. Kotwicę trzeba już niestety przykleić klejem np. Magik.

 

Teraz pozostaje już tylko włożyć gotowy wzór pod przezroczystą obudowę 🙂
Jeśli obawiasz się, że brokat będzie latał wszędzie to przed użyciem możesz całość pokryć jakimś przezroczystym lakierem (ja używam lakieru do drewna z połyskiem, ale nawet lakier do paznokci powinien się w miarę sprawdzić) i dopiero kiedy wyschnie włożyć pod obudowę.

 

 

 

W nagrodę za tę ciężką pracę sprawiłam sobie koktajl truskawkowy z nasionami chia 😀

 

 

 

Pozdrawiam! 🙂

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *