fbpx
DIY i Rękodzieło,  glina i modelina,  Lato

Rozgwiazdy z masy solnej i… gęś

Lato trwa (chociaż pogoda raczej taka se), a z latem nieodmiennie kojarzą mi się wszelkie muszle, rozgwiazdy i inne morskie motywy 😉 Rozgwiazdowy łańcuch, który widzicie powyżej zrobiłam już jakoś w marcu przy okazji robienia gęsi z masy solnej na zajęciach artystycznych w pracy. Zawsze zanim robię coś na lekcji wypróbowuję to w domu, z ciasta, które wtedy zrobiłam na gęś zostało mi tak dużo, że szybciutko poszukałam w internecie czegoś co z tej reszty można by zrobić.
Gdyby akurat ktoś chciał spróbować zrobić taką gąskę to wygląda ona tak:

A robi się ją tak:

Wracając już do reszty ciasta, pomysł co z nim zrobić znalazłam tutaj (tam też cała instrukcja jak to stworzyć). Zdjęcia moich rozgwiazd robiłam wczoraj, nie zdawałam sobie sprawy, że wyszły mi aż tak podobnie do oryginału 😛  więc dla jasności – wszystkie zdjęcia z tego posta są mojego autorstwa 😉

 

Przepis na ciasto, którego użyłam jest bardzo prosty:
1szkl mąki,
1szkl soli
1/2 szkl wody.
Mieszamy w razie potrzeby dodając wody/mąki. Po ulepieniu już czego chcemy zostawiamy do wyschnięcia (zwykle to co najmniej dzień, a nawet kilka) albo wrzucamy do piekarnika 70*C na 1,5h (lub więcej – w zależności od wielkości figurki).

Pozdrawiam:)

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *