fbpx
decoupage,  DIY i Rękodzieło,  inne DIY,  papier

Organizer decoupage z akwarelowym wnętrzem :)

 

Kilka dni temu zupełnie przypadkiem natknęłam się na post Piafki z darmowym organizerem do wydrukowania 🙂 Ponieważ sam organizer jest przepiękny (z motywem akwarelowych kwiatów) pomyślałam, że chyba go sobie jednak wydrukuję, mimo że nigdy nic takiego raczej nie było mi potrzebne 😛 Bo wiecie, jak już jest to może akurat nauczę się go używać ;))

Tak więc wydrukowałam sobie całość i zaczęłam myśleć w co to wpiąć. Ostatecznie stwierdziłam, że po prostu zrobię jakieś proste okładki 🙂 A oto jak to było:

 

Namalowałam na papierze do akwareli kilka różyczek i kwiatków 🙂 (ale równie dobrze można też coś ładnego znaleźć w internecie i wydrukować). Później skombinowałam odpowiedniej wielkości tekturę, którą docięłam, żeby wszystko ładnie pasowało (tylko żeby to nie była tektura falista bo niestety kiepsko by wyglądała)
Następnie tekturę malowałam z obu stron na biało, żeby ten tekturowy brąz nie przebijał przez chusteczkowe decoupage. Na okładce z przodu (tam gdzie chciałam nakleić mój ‚malunek’) pomalowałam tylko brzegi, które będą widoczne, resztę zostawiłam. Po wyschnięciu posmarowałam jedną stronę, nakleiłam na nią chusteczkę w różyczki po czym pokryłam jeszcze jedną warstwą na wierzchu chusteczki. To samo zrobiłam z resztą (chusteczki zaginałam na drugą stronę, żeby brzegi tektury nie były widoczne). Na koniec nakleiłam moje malowane róże na jednej z tekturek klejem do decoupage.
Kiedy miałam już dwie suche okładki, zaznaczyłam w którym miejscu powinny być otwory i zrobiłam je takim szpikulcem, który miałam w domu 😛 Dziurkacz niestety nie był w stanie – papier był za gruby.
Całość spięłam takimi kółkami, które kupiłam na allegro, ale równie dobrze można użyć np. wąskiej wstążki. Co do kolejności organizera to ułożyłam to sobie tak: spis treści, plany i cele, wszystkie listy (książki, filmy, miejsca do zwiedzenia itd.), do zrobienia, notatki, blog i wszystko do niego no i na koniec kalendarz. Pominęłam strony z oszczędzaniem bo tego już kiedyś próbowałam i i tak nigdy nie udawało mi się uzupełniać na bieżąco 😛 Muszę jeszcze obejrzeć planery dzienne i tygodniowe oraz planer postów 🙂
Tak wygląda gotowy organizer 🙂 (teraz już tylko używać:P)

 

 

 

Dzisiaj jeszcze dodałam na wewnętrznej stronie okładki karteczki post-it i znaczniki. Natomiast na wewnętrznej stronie tylnej okładki przykleję jeszcze jakiś notesik w kratkę do wyrywania kartek 🙂 Przydałyby się jeszcze jakieś fajne zakładki 😀
Pozdrawiam!

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *