fbpx
kubek jednorożec diy krok po kroku
DIY i Rękodzieło,  glina i modelina,  inne DIY

Kubek jednorożec DIY

kubek jednorożec diy krok po kroku

Kocham kubki miłością szaleńczą! 😛 Mam ich sporo, a kiedy tylko widzę jakiś taki inny, oryginalny lub nadzwyczaj piękny, muszę kupić. Nic na to nie poradzę! 😉 Mało tego, co jakiś czas zdarzy mi się samodzielnie jakiś kubek ‚odrękodzielnić’! 😛 Pierwszym takim był chyba kubek Harry Potter. Później robiłam inne z różnymi tekstami, ale ciągle myślałam, żeby zrobić jakiś z elementami z modeliny. Kupiłam nawet specjalny produkt fimo do tego celu, ale jak to u mnie… musiało się odleżeć. Po przeleżeniu ponad roku wreszcie przyszła jego kolej!

Kubek jednorożec – przybory

kubek jednorożec przybory

Do wykonania kubka z jednorożcem potrzebne będą:

  • biały kubek (lub w innym kolorze!:))
  • modelina w kilku kolorach pasujących do siebie, w tym biała modelina na uszy, brokatowa na róg i czarna na oczy. Ja użyłam Fimo ze względu na bogactwo kolorów, ale też najtańsza modelina szkolna się nada.
  • coś do przyklejenia modeliny – może być to Fimo liquid (nakładany przed wypiekaniem) lub inny klej do użycia po wypiekaniu (np. klej epoksydowy dwuskładnikowy, do kupienia w marketach budowlanych).

Kubek jednorożec DIY – krok po kroku

  1. Weź trochę brokatowej modeliny, zroluj w rękach tak, żeby jedna strona zwężała się. Zakręcaj od góry tworząc róg. Jeśli używasz Fimo liquid, posmaruj nim róg od spodu przed przyklejeniem do kubka (rób tak z każdym kolejnym elementem układanym na kubku).

kubek jednorożec diy

2. Kawałek białej modeliny rozrób na płasko, stwórz kształt podobny do liścia łącząc na górze. Przez środek ucha zrób kreskę np. krawędzią nożyczek czy patyczkiem.

kubek jednorożec kwiaty diy

3. Z różnych kolorów modeliny ulep kilka kwiatków. Najprostszy sposób – płaski pasek modeliny zwiń w rulonik (zdj. po lewej). Dokładaj do niego kolejne płatki (kulka modeliny spłaszczona w palcach). Zrób kilka takich kwiatków różnej wielkości i koloru.

kubek jednorożec diy

4. Poukładaj wszystkie elementy na kubku (pamiętaj o wcześniejszym posmarowaniu ich Fimo liquid).

kubek jednorożec diy

5. Z czarnej modeliny zrób jednorożcowe rzęsy. 🙂

6. Farbą akrylową możesz delikatnie zamalować wnętrze uszu (żeby farba się nie zmyła pokryj ją cienką warstwą Fimo liquid lub lakierem wodoodpornym po wypiekaniu).

7. Piecz ozdobiony kubek zgodnie z instrukcją na opakowaniu używanej modeliny. U mnie to akurat 30min w 110*C.

8. Jeśli nie używałaś do klejenia Fimo liquid, po ostygnięciu kubka zdejmij wszystkie elementy (powinny zejść bez problemu delikatnie podważone np. nożem) i przyklej je wybranym klejem. Polakieruj też uszy lakierem wodoodpornym.

Gotowe! 🙂

kubek jednorożec diy

kubek jednorożec diy

Jeśli też zdarzyło Wam się ozdobić jakiś kubek samodzielnie, bardzo proszę o zostawienie w komentarzu linka albo opisu, chętnie obejrzę i poczytam! 😀

 

Pozdrawiam!

34 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *