fbpx
diy stroik święta
DIY i Rękodzieło,  Zima & Boże Narodzenie

Cynamonowy stroik adwentowy DIY

diy stroik święta

Bardzo dawno już nie robiłam żadnego świątecznego stroika. Dlaczego? Nie mam miejsca na nowe! 😛 Stroików stoi na naszym strychu tyle, że ratunkiem będzie tylko przeprowadzka do nowego domu, wtedy poszaleję ;P A póki co, zapraszam na pierwszy z tegorocznych, świątecznych DIY! 🙂 Świąteczny cynamonowy stroik.

Cynamonowy stroik świąteczny – co będzie potrzebne

Do zrobienia takiego stroika nie potrzeba wiele. Jednak znaczącym wydatkiem będzie kupienie lasek cynamonu. W zależności od długości będą różniły się ceną i raczej trzeba będzie zamówić je w internecie – stacjonarnie są trudne do znalezienia. Natomiast cała reszta jest tania i łatwa do kupienia.

Do wykonania cynamonowego stroika potrzebujesz:

  • styropian 5cm (lub dwie cieńsze warstwy),
  • tektura,
  • laski cynamonu – zużyłam 80sztuk. Mój ma 15cm długości, ale 10cm w zupełności moim zdaniem by wystarczyło (dajemy wtedy cieńszy styropian),
  • klej na gorąco,
  • świeczki,
  • gąbka florystyczna,
  • mech i inne ozdoby.

Całość powinna zająć ok.1-2h w zależności od tego jak dużo macie entuzjazmu 😉

Cynamonowy stroik DIY – jak zrobić?

Wykonanie takiego stroika naprawdę nie jest trudne. Właściwie największą trudność miałam przy narysowaniu w miarę prostej gwiazdki na kartonie 😛 Reszta to już żaden problem.

1. Zacznij od narysowania na kawałku tektury gwiazdki. Dla ułatwienia możesz wydrukować sobie szablon z internetu i go przerysować. Wytnij gwiazdkę i odrysuj ją na styropianie. Ponieważ mój styropian miał 2cm, odrysowałam gwiazdkę dwa razy i skleiłam – na dole tektura (ochroni meble), później styropian.

2. Rozgrzej klej na gorąco i oklejaj gwiazdkę laskami cynamonu. Lepszy efekt uzyskasz wybierając najprostsze egzemplarze i dopasowując je tak, żeby nie było za dużych przerw.

3. Zacznij dopasowywać gąbkę florystyczną. Docinaj ją kawałkami, aż wypełnisz całą gwiazdkę. Jeśli planujesz użyć do dekoracji żywych gałązek, przed gąbką wyłóż środek gwiazdy folią i dopiero w nią układaj (nasączoną już wodą) gąbkę.

4. Wciśnij świeczki na tyle głęboko, żeby stały stabilnie.

5. Udekoruj górę gwiazdki, ja użyłam mchu i światełek. Przed świętami dodam jeszcze trochę gałązek jodły i eukaliptusa i gwiazdeczki z kory.

GOTOWE! 🙂 Prawda, że proste? :))

W poszukiwaniu innych pomysłów na stroiki i świąteczne ozdoby DIY, zapraszam do zakładki Boże Narodzenie 🙂 Jest tam już naprawdę ogrom różności 😀

Pozdrawiam!

7 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *