fbpx
DIY i Rękodzieło,  szycie

Gil na etui :P

 

 

I od razu na wstępie: pisząc Gil mam na myśli takiego ptaszka oczywiście 😛
Takie cudne etui widziałam kiedyś na etsy.com, z tego co pamiętam to cena była dość kosmiczna, więc zapisałam sobie zdjęcie i zapomniałam 😉 W poniedziałek natomiast przeglądałam ten swój zbiór takich właśnie fajnych rzeczy w folderze „do zrobienia” i pomyślałam, że „no! Mamy zwycięzcę” 😉 Szybciutko weszłam na allegro, znalazłam idealny filc – jasny szary, impregnowany z jednej strony, sztywny i nierwący się. Resztę już miałam 🙂 (po tych wszystkich projekcikach mam ogromny zapas różnych kolorów filcu;)
Wczoraj narysowałam sobie wzór na obrysie mojego nook’a (czytnik ebooków/tablet), skopiowałam sobie w kilku egzemplarzach i powycinałam pojedyncze elementy, żeby stworzyć szablon. Później z każdego koloru wycięłam wszystkie kawałki i złożyłam na próbę 😉 tak żeby sprawdzić w jakiej kolejności wszystko przyszywać.
Oczywiście cały ten wzór robiłam na jeszcze nie zszytym etui, dopiero kiedy skończyłam, zszyłam boki. Jak widać na zdjęciu powyżej, każdy element jest osobno przyszyty, oczywiście za pomocą maszyny, jeszcze tak szalona nie jestem, żeby tyle szyć ręcznie ;P wyjątkiem jest jarzębina – zbyt mała, żeby szyć maszyną.

 

 

Jedyne co mi zostało do zrobienia to kupienie i przyszycie rzepu na gotowej „klapce”, tak to będzie mniej więcej wyglądać:

 

 

Efekt końcowy bardzo mi się podoba 🙂 szczególnie ta trójwymiarowość :))

 

 

 

To zdecydowanie będzie „wyjściowe” etui mojego nook’a, o wiele lżejsze niż jego „domowe” wdzianko, które pokazywałam tutaj. Również na poniższych zdjęciach możecie je przyuważyć ;))
Jest takie bardzo „konkretne”, sztywne, absolutnie nic się tabletowi nie może w nim stać, no i fajnie wygląda na półce. Natomiast do noszenia go w torebce trzeba mieć zdecydowanie większe mięśnie od moich 😛

 

 

 

 

 

Już mam w głowie wersje z innymi ptakami 😛

Pozdrawiam serdecznie ;))

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *