fbpx
DIY i Rękodzieło,  glina i modelina

Biała sarenka

 

Ostatnio było kulinarno-wnętrzarsko, więc dzisiaj wreszcie trochę rękodzieła ;)) Popełniłam ostatnio taką skaczącą białą sarenkę 🙂 Nie do końca jestem jeszcze z niej zadowolona i chyba przy odrobinie czasu spróbuję jeszcze raz ją zrobić, taką bardziej smukłą, delikatniejszą. Natomiast do tej konkretnej chcę dodać jakieś takie wysokie kwiaty w kilku miejscach, tak żeby wyglądała trochę jakby biegła po dzikiej łące 🙂 Zobaczymy co z tego wyjdzie. Na razie jest grzybek 😛

 

No to teraz jak to zrobiłam 🙂
Z modeliny zrobiłam białą sarenkę – najpierw tułów, do którego dokleiłam nogi (z drucikami w środku) i głowę. W tułów wcisnęłam dość stabilny drut długości ok. 30cm zgięty na pół i wyrównałam modeliną. Po wypiekaniu pomalowałam delikatnie farbami akrylowymi i po wyschnięciu polakierowałam.

 

 

 Następnym etapem było wysłanie mojego ‚zwiadowcy’ w poszukiwaniu odpowiedniej kory do szopy 😛 Jak widać spisał się doskonale, więc mogłam zabrać się za… zlecenie docięcia kory do rozmiaru sarenki i przewiercenia małym wiertłem 😉 Drucik od sarny przełożyłam przez otwór w korze i pod spodem rozgięłam jedną końcówkę drucika w lewo, drugą w prawo. Przykleiłam Kropelką i dałam jeszcze filcowe podkładki, żeby nic nie szurało po meblach.

 

 

Później wdusiłam w korę dwie niebieskie jagódki i muchomora i przykleiłam mech, również na druciku 🙂

 

Pozdrawiam serdecznie:))

 

11 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *