fbpx
DIY i Rękodzieło,  glina i modelina,  Wiosna i Wielkanoc

Gipsowe jajo-donica DIY

 

Te jajeczko chodziło mi po głowie już jakiś czas i wreszcie udało mi się je zrobić 🙂 Do wykonania potrzebujecie tylko jedno opakowanie bandaża gipsowego i coś na czym będziecie go układać np.balon. Ja, jak widać, byłam oryginalna i wykorzystałam taką magiczną kulę, która stała na strychu i się nudziła 😛
Jak to zrobić:

  • jeśli używasz miski luba czegoś podobnego, obłóż ją foliówką, żeby można było później zdjąć gipsowe jajo. Jeśli używasz balona, możesz nakładać bandaż bezpośrednio na niego.
  • ucinaj kawałki bandaża, lekko namaczaj (ja użyłam zraszacza) i rozcieraj gips. Nałóż kilka warstw i zaczekaj, aż całość wyschnie.

 

 

  • kiedy moje jajo wyschło olśniło mnie, że przecież ta kula się zwęża ku dołowi 😛 W związku z tym miałam maleńki problem ze zdjęciem tego gipsu z kuli. Trzeba było naciąć, ale w te miejsce nałożyłam później kilka kawałków bandażu, tak że nie było już widać różnicy.

 

 

I to wszystko 🙂 Później można jeszcze brzegi jajka naciąć, żeby bardziej przypominało rozbite jajko. Do środka mojego włożyłam doniczkę hiacyntów (doniczka w foliówce!) i zrobiłam mały wianek z gałązek brzozy, żeby zakryć ten plastik doniczki. Tak sobie myślę, że można by też włożyć np. dość duży słoik, a do niego bukiet tulipanów czy żonkili, brzegi znów zakrywając wiankiem 🙂

 

 

 

Pozdrawiam!

10 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *