fbpx
poduszka diy zrób to sam
DIY i Rękodzieło,  szycie

Poduszka Gwardzista DIY

poduszka diy zrób to sam

 

Jako anglistka mam pewną słabość do wszystkiego co z brytyjskością związane 😛 No dobra, nie pewną, a dużą słabość 😉 Uwielbiam tzw.angielskie ogrody, eklektyczny sposób w jaki urządzają wnętrza, brytyjski humor i seriale kostiumowe, no i oczywiście ten ich akcent ooooh ;D Swego czasu, kiedy jeszcze poduszki z flagą nie były modne i nigdzie nie można ich było dostać, własnymi rękami zmalowałam sobie własną poduszkę z Union Jack 😉 A do tego jeszcze drewnianą tabliczkę z motto Keep calm 😛 Później długo, długo nic, aż w tym tygodniu pokusiłam się wreszcie o zrobienie poduszki jaką widziałam gdzieś w internetach już daaaawno. Co prawda wymaga ona trochę szycia, ale na dobrą sprawę można sobie poradzić tylko igłą i nitką, bez maszyny.

Potrzebne będą:
Najwięcej potrzeba będzie czarnego futra i czerwonego materiału (niestety nie mam pojęcia jak nazywa się ten, który wybrałam). Czarne futro ze zdjęcia ostatecznie wymieniłam na takie o krótkim włosiu, stwierdziłam, że będzie lepiej wyglądać 🙂
Potrzebne będzie również jakieś wypełnienie – na allegro można kupić np. wypełnienie do poduszek.
Przyda się ten poniższy szablon, który należy wydrukować. Szablon powinien być rozłożony na dwie kartki A4 (a może i więcej jeśli chcesz większego gwardzistę ;)), trzeba to po prostu ustawić w opcjach drukowania.
I teraz ważna rzecz, ja swojego gwardzistę zrobiłam obustronnego, co jest zdecydowanie trudniejsze i musiałam mocno kombinować, żeby wszystko do siebie pasowało. Tutaj przedstawiam sposób dużo łatwiejszy – z przodu taki jak mój, z tyłu natomiast jednolity materiał 🙂

Jak to zrobić:

 • wydrukuj szablon rozciągnięty na dwóch kartkach A4.
 • Tył gwardzisty: odrysuj szablon na materiale, który ma stanowić tył (obrysuj tylko zewnętrzne krawędzie gwardzisty).
 • Teraz papierowy szablon możesz już pociąć na części: czapka (odrysuj na czarnym futrze), prostokąt stanowiący twarz (odrysuj na białym płótnie), cały tułów (czyli od brody w dół – odrysuj na czerwonym materiale), pas pod szyją i pionowy na mundurze (odrysuj na czarnym materiale).
 • na tułowiu (czyli czerwonym materiale) przyszyj czarne pasy – pod szyją i pionowy.
 • na tułowiu przyszyj złote guziki.
 • na twarzy narysuj usta pisakiem do tkanin (może się uśmiechać lub być ponury;)).
 • do czarnego futra przyszyj złoty sznur, zanim to zrobisz złóż czapkę i twarz na próbę i przyszyj sznur tak, żeby sięgał do brody.
 • zszyj cały przód gwardzisty: zszyj twarz z tułowiem (niech czarny pas nachodzi pół centymetra na twarz).
 • przyszyj czapkę na czoło.
 • przyszyj przód gwardzisty do tyłu – dół zostaw na razie niezszyty!
 • wypchaj gwardzistę i zaszyj dół.

 

 

Mam nadzieję, że nie wygląda to jakoś strasznie skomplikowanie 😉 A jeszcze większą nadzieję mam, że ktoś z tej instrukcji skorzysta i zrobi sobie takiego prywatnego gwardzistę 🙂
A jeśli przypadkowo chcielibyście przejrzeć inne moje poduszki, to znajdziecie je w tagu poduszki🙂 (a mam ich wiele, na różne okazje!;D)

Pozdrawiam!:)

20 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *