fbpx
DIY i Rękodzieło,  glina i modelina

Głowa jelenia z gliny DIY

Napatoczyłam się znowu na fajny pomysł (tutaj). Mała głowa jelenia z gliny 🙂 bardzo prosta do zrobienia, a taka efektowna! Każdemu uda zrobić się taką uproszczoną wersję jak na zdjęciu poniżej. Ja z kolei stwierdziłam, że zrobię trochę bardziej szczegółowo ten łepek no i wyszło nie najgorzej 🙂 Żeby oszczędzić glinę i trochę ”ulżyć” haczykowi z tesy (wytrzymuje do 200g), zrobiłam kulkę z folii aluminiowej i na to nałożyłam warstwę gliny, którą później rzeźbiłam. Z tyłu w glinę umocowałam drucik, żeby było na czym zawiesić. A! No i rogi! Ucięłam w ogrodzie dwie gałązki i zamocowałam w glinie. Kiedy już wszystko było suche pomalowałam złotą farbą akrylową.

 

DIY Young Buck Sculpture
Mój jelonek wisi sobie obecnie na ścianie razem z grupą różnych ramek 🙂 Podoba mi się taka eklektyczna zbieranka ;D

 

 

 

Lubisz motyw jeleniej głowy? Spójrz tutaj – jak w bardzo łatwy sposób zrobić sobie udawaną głowę porcelanową ze zwykłej, tandetnej plastikowej ;)) W tym poście jest akurat w ubranku świątecznym, ale wisi na ścianie cały rok 🙂
Tutaj z kolei instrukcja jak zrobić odlew swojej dłoni czy stopy (ta gipsowa dłoń na zdjęciach powyżej to moja własna, prywatna kończyna jest ;)) ) – wbrew pozorom to całkiem proste!

10 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *