fbpx
Lifestyle,  wnętrza

Pomysły na ciekawe pomalowanie ścian

źródło
Malowanie ścian – niby taka oczywista sprawa… ale nie do końca 🙂 Możemy po prostu pójść do sklepu, wybrać kolor i pomalować nim wszystkie ściany, ale może by tak pokusić się na coś więcej? Może by tak stworzyć ścianę, która będzie wywoływać zachwyt Waszych gości? To wcale nie musi być takie trudne – przedstawię Wam dzisiaj zaledwie kilka z wielu
ciekawych pomysłów na oryginalną ścianę jakie udało mi się znaleźć w Internecie.
Chyba najprostszym do stworzenia, a jednocześnie efektownym wzorem będą romby w pasujących do siebie kolorach. W zależności od tego jaki efekt chcecie uzyskać można dobrać kolory pastelowe albo pójść w tzw. color blocking czyli zestawienie ze sobą kolorów kontrastowych.

 

 

 

 

Za mało oryginalne? W takim razie spójrzmy niżej. Dla artystycznych dusz i fanów malarstwa tzw. efekt ombre, czyli stopniowanie koloru od najciemniejszego do najjaśniejszego. W tym przypadku dodatkowy efekt tworzą przecierki – ściana wygląda dzięki nim trochę jak burzowe niebo.
 

Tutaj natomiast ombre już w wersji ‚tradycyjnej’ – wystarczy nakładać farby warstwowo gdzie jeden kolor miesza się na ścianie z kolejnym, w ten sposób otrzymujemy ciekawy efekt blednięcia wybranej barwy.
źródło
Przy użyciu prostego szablonu (nawet własnoręcznie narysowanego) lub malując ‚od ręki’ bez większego problemu stworzymy też na swojej ścianie piękny krajobraz z górami.
źródło
Natomiast jeśli np. w przedpokoju mamy trochę za mało miejsca, żeby postawić dodatkowy mebel, a chcielibyśmy mieć jakiś blat na klucze i inne drobiazgi, można sobie taki mebel…namalować 🙂 Do tak stworzonej konsoli mocujemy już tylko sam blat i efekt murowany!

 

 

Do pokoju dziecka (ale przecież nie tylko!) piękny efekt stworzymy malując gwieździste niebo. Jeśli użyjemy do tego farby
fluorescencyjnej gwiazdki będą rzeczywiście świecić w nocy.
 

Jak widać nie ma rzeczy niemożliwych – na ścianie możesz mieć nawet dżins! Do tego trzeba użyć specjalnej szczotki widocznej na zdjęciu i przecierać nią w poziomie świeżo nałożoną farbę.

 

 

Do pokoju w stylu boho fajnym pomysłem będą ciemne ściany pokryte wzorami kwiatowymi. Do tego potrzebna już będzie odrobina talentu plastycznego – chyba, że macie projektor, wtedy wystarczy wybrany wzór znaleziony w Internecie wyświetlić na ścianie, narysować ołówkiem,  a później poprawić jasną (może metaliczną?) farbą. Trochę wysiłku, ale jaki efekt!

 

 

W sypialni w stylu rustykalnym lub shabby chic możemy ‚wyhaftować’ sobie różę lub cokolwiek innego co przyjdzie nam do głowy. W Internecie znajdziecie setki wzorów haftu krzyżykowego, wystarczy skopiować ten wybrany na ścianę.

 

 

Wcześniej był przykład burzowego nieba, tym razem mamy niebo z pięknymi obłokami. Do wykonania takiej ściany
potrzebne będzie kilka odcieni szarości i niebieskiego (możemy je też uzyskać mieszając z białym). Chmury malujemy suchym pędzlem.

 

 

Nie chcesz malować całej ściany? Może, więc zdecydujesz się na taki uroczy, mały akcent? 🙂

 

 

Na koniec coś absolutnie niesamowitego – ściana wyglądająca jak ogromna akwarela. Te konkretne zdjęcie to fototapeta, ale bardzo podobny wzór można uzyskać używając zwykłych farb (i niestety sporej ilości wolnego czasu).
 

 

Pozdrawiam 🙂

Follow my blog with Bloglovin

15 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *