fbpx
DIY i Rękodzieło,  szycie

Retro miś – instrukcja i wykrój

 

 

Długo, oj długo ten projekcik odkładałam 😉 Wykrój na takiego retro misia widziałam w gazecie Crafty (która moim zdaniem była absolutnie najlepsza w tematyce DIY, niestety już nie wychodzi). Materiał na misia kupiłam, z tego co pamiętam, jeszcze w tym samym tygodniu, a później… leżał. Chyba ponad rok 😉 Kiedy natknęłam się na niego kolejny raz podczas świątecznego sprzątania, stwierdziłam, że chyba się wreszcie doczekał 😛 Takiego misia zrobicie w jeden wieczór, nie trzeba mieć ani maszyny do szycia, ani jakichś specjalnie wybitnych umiejętności w tej kwestii, naprawdę! 🙂 Natomiast jedyne co potrzebujecie do jego wykonania to:

  • materiał – futerko na misia,
  • nici (dopasowane do koloru misia),
  • coś do wypełnienia,
  • wykrój.

 

Wykrój, który macie poniżej wystarczy wydrukować 1:1(na kartce A4), później każdy element wyciąć, przyłożyć na lewej stronie tkaniny i wyciąć wymaganą ilość razy (zdjęcie powyżej).

Pamiętajcie tylko, że jeśli mamy np. 2xgłowa to każda z tych części musi być wycięta w przeciwnym kierunku, zobaczcie:

Po wycięciu wszystkich części, każdą część misia zszywamy na lewej stronie wzdłuż boku, później wywracamy na prawą stronę, wypychamy (ja użyłam waty) i zaszywamy:

 

Później zszywamy wszystko razem i tyle 🙂 W artykule kończyny były przyczepiany specjalnymi złączkami, których jednak nigdzie nie udało mi się znaleźć, więc mój miś będzie nieruchomy 😉 Jak widać, wykrój nie odpowiada idealnie wyglądowi misia z gazety – kształt tułowia i głowy jest trochę inny, ale myślę, że i tak efekt końcowy jest uroczy 🙂

 

Co do głowy to nos po prostu wyszyłam czarną muliną, a oczka miałam już w zapasie – przykleiłam je tylko Magikiem.

 

Pozdrawiam serdecznie!:)

 

19 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *