fbpx
bransoletki minerały diy
DIY i Rękodzieło,  inne DIY

Bransoletki z minerałami DIY

bransoletki minerały diy

Bransoletki z minerałami od zawsze bardzo mi się podobały 🙂 Nawet w zeszłym roku kupiłam sobie jedną taką i nosiłam caluteńkie lato (i teraz też będę!). To ta turkusowo-biała z powyższego zdjęcia. Kosztowała 99zł i tym razem postanowiłam spróbować zrobić podobną za ułamek tej ceny. Zamówione minerały przeleżały chyba z dwa miesiące. Teraz ze względu na wiadomą sytuację, miałam czas, żeby je zrobić. Zobaczcie jak 😉

Bransoletki z minerałami DIY

Zanim zaczniesz, przemyśl kolorystykę swoich bransoletek. Ja wszystkie kamienie kupiłam na qnszt.pl i całość zamówienia, które wystarczy na jeszcze kilka bransoletek, kosztowała tyle co ta jedna z zeszłego roku.

Poniżej pokazuję jakich kamieni użyłam do wykonania obu bransoletek i jak je zrobić.

Bransoletka różowa

bransoletka minerały różowa

Sposób wykonania obu bransoletek będzie taki sam. Ucięłam najpierw ok.30-40cm muliny.

Na jednym jej końcu nawlekłam jeden złoty koralik (zostaw margines 10cm), który zabezpieczyłam z obu jego stron supełkiem.

Później z dłuższej strony muliny nawlekałam po kolei kolejne kamienie i między każdym z nich robiłam supełek. O tak:

bransoletki diy lato
po lewej tylko dwa kamienie, po prawej już wszystkie na miejscu.

Na środku bransoletki dałam większy kryształ górski, podobnie jak w tej kupionej. Warto w czasie nawlekania sprawdzać co jakiś czas czy całość nie będzie za duża, ja o tym zapomniałam i niestety jest trochę za luźna.

Kiedy wszystkie kamienie były już nawleczone, na obu końcach bransoletki jakieś 5cm od pierwszego kamienia nawlekłam po jednym złotym koraliku.

Żeby móc wygodnie bransoletkę zakładać, zrobiłam sobie zapięcie przesuwne. Taki supełek, który możemy przesuwać, żeby powiększyć lub zmniejszyć bransoletkę. Korzystałam z tego filmiku, to naprawdę całkiem proste 🙂

Bransoletka czarna

bransoletka minerały czarna

Tak jak pisałam wcześniej, robi się ją tak samo jak tę różową. Obie zajęły mi może godzinę. Dodam jeszcze, że planuję już kolejne kolory 😀

bransoletka czarna kamienie minerały
bransoletki zrób to sam minerały
bransoletki diy kamienie
bransoletki diy minerały

W tym ciężkim czasie, kiedy powinniśmy jak najmniej wychodzić z domu, warto poszukać sobie kreatywnych zajęć 🙂 Myślę, że zrobienie własnych bransoletek na lato to fajny pomysł. 🙂 Jeśli jesteście ciekawi innych moich „biżuteryjnych” DIY spójrzcie tutaj:
4 bransoletki DIY

Ślubny grzebyk do włosów

Pozdrawiam,

15 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *