fbpx
Lifestyle,  wnętrza

Remont kawalerki – już prawie skończony!

Wracam do Was dzisiaj z małym „updejtem” na temat remontu kawalerki 🙂 To co widzicie powyżej to stan po rozebraniu ścianek działowych (wcześniej było jeszcze gorzej!). Jeśli jesteście ciekawi jak wygląda teraz i co będzie dalej, zapraszam do czytania 🙂

Kawalerka – wydzielona sypialnia

Pierwszą rzeczą jaką się zajęliśmy po kupnie było wymyślenie jaki układ będzie miała kawalerka. Byliśmy pewni, że ściany muszą zniknąć lub zmienić miejsce. O dwóch projektach kawalerki pisałam wcześniej, zajrzyjcie, żeby wiedzieć do czego z tym wszystkim zmierzamy 🙂 Całe mieszkanie zostało pomalowanie na jasny, beżowy kolor, który w tym świetle wygląda trochę żółtawo. Położyliśmy też jasne panele, listwy przypodłogowe i zamontowaliśmy nowe kaloryfery. Na jednej ze ścian jest też śliczna tapeta w delikatną jodełkę.

Na powyższych zdjęciach widzicie ściankę, która powstała, żeby oddzielić łóżko od reszty mieszkania. Nad ścianką będą jeszcze lamele w kolorze jasnego drewna, aż do sufitu. Za nimi natomiast fajne, grube zasłony, którymi będzie można całe łóżko oddzielić.

Przed ścianką, przy ścianie po lewej będzie stał nieduży stół z krzesłami. Biały z drewnianymi nóżkami.

Tutaj widok na wprost miejsca na łóżko. Wybraliśmy jasno-szare, skandynawskie w stylu, na drewnianych nóżkach. Nad nim będzie drewniana półeczka i dwie lampki na „wężu” (takie, które można sobie dowolnie wyginać). Na ostatnim zdjęciu nie ma jeszcze listew przypodłogowych, które teraz już są położone w całym mieszkaniu i zdecydowanie robią robotę! 😀

Salon i kuchnia w kawalerce

Tak wyglądał ten kąt przed i w trakcie remontu. Ogromnym plusem tego mieszkania jest fantastyczne światło wpadające tam przez większość dnia 🙂 Obecnie na głównej ścianie mamy już tapetę – jodełka jest na niej bardzo delikatna, to tapeta z leroy merlin.

Teraz wygląda to jak powyżej. Prawda, że elegancko? 🙂 Na ścianie z tapetą będzie biała szafka RTV z telewizorem, a dookoła niego plakaty. Cały ich zestaw zamówiłam na Posterstore – dokładnie ten poniżej, pominęłam tylko ze dwie sztuki, żeby na pewno zmieściły się na ścianie. Kupię do nich też podobne ramki – jasne drewno i może jakieś dwie złote.

Przed telewizorem będzie oczywiście kanapa – jasno-szara, jedna z tych z wcześniej podlinkowanego posta 🙂 Do tego jakiś mięsisty dywan i zasłony na okno. Na ścianie po prawej stronie kanapy postawimy duży regał z szufladami i półkami, żeby było gdzie chować różne przydasie.

Kuchnia niestety nadal wygląda jak na powyższym zdjęciu (oczywiście już z panelami). Po projekt i wycenę kuchni byliśmy w Leroy, Agacie i Ikea. Cenowo wychodzi to bardzo podobnie (może napiszę o tym posta z porówaniem ofert), ale ostatecznie zdecydujemy się raczej na Ikea. Właściwie już w tym tygodniu mieliśmy zamawiać, ale trochę się to odwleka przez sprawy zdrowotne w rodzinie. Tak czy siak, kuchnia będzie biała w połysku, z drewnianymi blatami. Wbudowana będzie pralka, piekarnik i lodówka.

Łazienka w kawalerce

Od samego początku byłam zdziwiona wielkością łazienki w kawalerce. Jest naprawdę spora! 😀 I bardzo ustawna. Obok prysznica bez problemu zmieściłaby się pralka, ale postawimy tam jednak wysoką szafkę, żeby było gdzie chować ręczniki czy środki czystości. Całe wyposażenie łazienki kupiliśmy w Leroy i udało się znaleźć sprzęty w całkiem fajnych cenach 🙂 Cała kabina razem z brodzikiem były na przecenie (a właśnie takich szukałam!), natomiast wybraliśmy trochę droższą baterię pod prysznic i do umywalki – są czarne z elementami w miedzianym kolorze. Po lewej jest jeszcze czarny kaloryfer-drabinka.

Co dalej

Pozostało nam zamówić kuchnię i wybrane już meble. Brakuje też jeszcze oświetlenia (lampy kupimy w leroy, w ten weekend będą na nie przeceny!) i dodatków, które ładnie te mieszkanie ocieplą. Będzie pięknie! 🙂

A to wszystko dzieje się w międzyczasie prac na naszej budowie, o czym już wkrótce też trochę napiszę 🙂

Pozdrawiam!

18 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *