fbpx
jak urządzić kawalerkę 30m2
Lifestyle,  wnętrza

Jak urządzić kawalerkę 30m2?

Z ostatniego posta wiecie już, że kupiliśmy kawalerkę do remontu. Jesteśmy jeszcze na etapie demolki i czekamy, aż hydraulik i elektryk ogarną, później wykończeniówka. Ale właśnie, jak urządzić kawalerkę 30m2? Zobaczcie jaki mamy plan.

Kawalerka 30m2 – inspiracje

O tym co chcemy na tej niedużej przestrzeni zmienić pisałam już we wcześniej podlinkowanym poście. Dzisiaj skupmy się wyłącznie na wystroju 🙂 Główne założenia mam następujące:

  • białe ściany, a przynajmniej większość,
  • dodatki w beżu lub szarości,
  • białe meble i elementy jasnego drewna,
  • styl trochę skandi, trochę boho.
  • całość bardzo jasna, „świeża”.

Ma to być kawalerka na wynajem, więc wnętrze musi być dość uniwersalne pod względem wystroju. Takie, żeby każdemu lub przynajmniej dużej wielkości podobało się od pierwszego kroku wewnątrz 🙂 Dlatego też nie będziemy szaleć z odważnymi kolorami (nota bene, bardzo lubię :P) ani kontrowersyjnymi elementami wykończenia 😉 Przeszukałam internety w poszukiwaniu odpowiednich wnętrz – poniżej najciekawsze znaleziska 🙂

Te trzy piny pokazują mniej więcej to o co mi chodzi, oczywiście to różne style, ale ich połączenie to będzie właśnie to COŚ! 😛 W dodatkach raczej nie będzie żółtego, jak powyżej, a bardziej beże – jak poniżej. Na pewno będzie też gdzieś taka ściana z plakatami.

Kuchnia będzie bardzo podobna do tej poniżej – biała z drewnianymi blatami.

W poprzednim poście pisałam też o oddzieleniu łóżka od reszty mieszkania. Opcje są dwie – ażurowa, drewniana ścianka lub szklana z czarnymi ramami.

1. // 2.

Sama nie wiem, która opcja bardziej mi odpowiada. Jak myślicie, co bardziej się sprawdzi? 🙂

Kawalerka 30m2 – meble i dodatki

lampa bambusowa // lampa złota // dywan beżowy // dywan szary

Zastanawiam się czy z oświetleniem iść w lekkie, trochę wakacyjne i boho lampy plecione czy jednak nowoczesne złote z widocznymi żarówkami. Co do dywanów, oba bardzo mi się podobają i wybiorę dopiero po kupnie kanapy 😛

kanapa szara // kanapa różowa // kanapa błękitna // kanapa ciemno-niebieska

Ach, he kanapy! To będzie najtrudniejszy wybór, każda jedna baaardzo mi się podoba. Najbardziej chyba ta szara (chociaż już mocno skandynawska) i różowa, ale na nią pewnie nie będę się mogła zdecydować. Przypuszczam, że wielu panów kręciłoby nosem na różowy mebel (mimo, że to taki brudny róż), a przecież ma być uniwersalnie. Jak myślicie? Większość tych kanap kosztuje do 1500zł, jedynie szara jest trochę droższa.

stolik biało-drewniany prostokątny // stolik z metalowymi nogami // stolik z szufladą // stolik trójkątny z lewej // stolik trójkątny na środku // dwa stoliki trójkątne

Stolik będzie najprawdopodobniej biały z drewnianymi nóżkami, bardzo podobają mi się takie komplety z dwoma/trzema stoliczkami różnej wielkości. Piękne są też stoliki drewniane z blatem w kształcie liścia (można je dostać w Ikea), ale nie dodawałam ich tutaj ze względu na stosunkowo wysoką cenę. Wszystkie na grafice kosztują maksymalnie 200zł, a większość do 150zł – ma być ładnie, ale budżetowo 🙂 Po wyborze stolika kawowego dobierzemy podobną szafkę RTV i stół z krzesłami do części jadalnianej.

To na razie wstępne przymiarki. Będę jeszcze porównywać ceny i konkretne meble w różnych sklepach, ale na pewno będą bardzo podobne do tego co widzicie powyżej. Po skończeniu urządzania napiszę też post z dokładnymi namiarami 🙂

Dajcie znać co najbardziej wpadło Wam w oko 😉

Pozdrawiam!

7 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *