fbpx
DIY i Rękodzieło,  glina i modelina

Złota zebra, czyli znowu na bogato ;P

Ostatnio na pinterest.com trafiłam na takie oto cudne naczynie „do wszystkiego” (tutaj)
Takie co to można rzucić klucze czy inne mniejsze przedmioty walające się po blacie 🙂 Straaasznie mi się ta zebra spodobała i stwierdziłam, że zrobię coś takiego z gliny (której mam całe hałdy;P)

 

Przy okazji zauważyłam też, że ktoś inny już próbował to zrobić (tutaj ). Na tej stronie znajdziecie też
dokładny tutorial, chociaż w sumie nie ma za bardzo o czym pisać. Po
prostu bierzemy glinę, wałkujemy na płasko, wycinamy kształt rozjechanej
ropuchy i czekamy aż wyschnie.

A później to już tylko malowanie, ja znalazłam przepiękny kolor starego złota – farba akrylowa w małych tubkach sprzedawana np. w Leroy Merlin.

 

 

Jak widać poniżej najpierw pomyślałam, że najłatwiej będzie zrobić taki szablon i rzeczywiście środek zebry właśnie w ten sposób zrobiłam. Na wcześniej pomalowanej na biało zebrze położyłam taki wycięty szablon i nakładałam złotą farbę tapując zwykłą gąbeczką do makijażu 🙂 Później stwierdziłam, że reszta pasków nie do końca się wpasuje w akurat moją zebrę, więc resztę malowałam już od ręki…patyczkiem kosmetycznym 😛 wszystkie moje pędzle są permanentnie zamieniane w kamień bo po malowaniu nigdy nie chce mi się ich wyczyścić – rozpuszczalniki i te sprawy ;))

 

 

Po wyschnięciu (po kilku dniach) polakierowałam dwa razy i gotowe 🙂 Jestem baaardzo zadowolona z efektu końcowego ;)) Wydaje mi się, że taka zebra pięknie by wyglądała na toaletce np. do kolczyków, pierścionków itd. Ja swoją postawiłam na biurku – będę w nią łapać te wszystkie małe pierdołki, które mi się w okolicach biurka walają 😉

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pod zebrą przykleiłam te podkładki pod krzesła, tak na wszelki wypadek 😉

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

To tyle na dzisiaj, muszę lecieć robić koleeeejny plakat :/ 

Pozdrawiam cieplutko! :))

Post bierze udział w:

http://www.bystephanielynn.com/2014/06/sunday-showcase-246.html?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+UnderTheTableAndDreaming+%28Under+The+Table+and+Dreaming%29

 

http://www.craftberrybush.com/2014/05/the-inspiration-gallery_29.html

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *