fbpx
Lifestyle,  nasz dworek,  wnętrza

Nasz dworek – wstępny projekt salonu

Dzieje się 😀 Czy też raczej niedługo będzie się działo 😉 Naszą działkę pierwszy raz zobaczyliśmy w październiku 2015r, dokładnie rok zajęło nam jej kupienie przez te wszystkie zmiany w prawie dotyczące ziemi rolnej i nie-rolników. Później myśleliśmy jaki właściwie dom chcielibyśmy mieć i jedyne czego byłam pewna to, że ten dom ma być ‚stary’ 😛 A zbudować nowy-stary dom to chyba nie lada wyczyn! 😉 (O sposobach jak zrobić sobie nowy-stary dom możecie przeczytać we wpisie Zróbmy sobie dworek) Któregoś razu niechcący trafiłam na zdjęcia domu, który mnie zachwycił, był to dworek z dwudziestolecia międzywojennego stojący gdzieś pod Łodzią. Dość szybko zdecydowaliśmy, że taki właśnie chcielibyśmy wybudować 😀 Jakiś czas później powstał projekt. Wreszcie, po półtora roku od skończenia projektu, będziemy zaczynać budowę, a ja już myślę o wnętrzach, mimo że przyda mi się to wszystko dopiero za jakieś dwa lata 😉 Mimo wszystko myślę, że lepiej mieć całość jako tako rozplanowaną, ułatwi to decyzje chociażby co do instalacji. 🙂 Na pierwszy ogień pójdzie salon!

Salon w dworku – ogólne założenia

Myśląc o naszym domu miałam zawsze wizję głębokich, przytulnych kolorów, ciemna zieleń, ciemny beż, burgund i wszystko to z dodatkami złota. Wielu takie wnętrza przytłaczają, ja czuję się w nich fantastycznie, jak lisek w swojej norce 😛 Planowałam sobie salon raczej ciemny, np.w musztardowym kolorze, z ciemnym drewnem, głębokimi, super wygodnymi sofami i w sumie myślałam, że to już mi się nie zmieni 😛 Dobrym przykładem tego co mam na myśli są poniższe wnętrza.

źródło
źródło
źródło

O dziwo, bardzo zaczęły mi się podobać wnętrza bardziej ‚ułożone’, tzn. w bieli, z eleganckimi dodatkami, ale nadal przytulne! 🙂 Świetnym przykładem jest tu mieszkanie, które czasami można zobaczyć na makelifeeasier czy makecookingeasier. Przedyskutowaliśmy z mężem, która opcja podoba nam się bardziej i po wielu przemyśleniach stanęło póki co na wersji białej 🙂 Poniżej kilka inspiracji, z których korzystaliśmy.

źródło
źródło
źródło

 

Salon – nasz wstępny projekt!

Na podłodze będzie boazeria z jasnego drewna, taka jaką widzicie na kolażu poniżej. Ściany będą białe, ze sztukateriami tworzącymi ‚panele’ na ścianie. Salon będzie miał 3m wysokości i duże okna. Żeby nie zasłaniać sobie widoków na las okna będą bez firan, będą natomiast jakieś delikatne, zwiewne, białe zasłony. Centrum pokoju będzie stanowić kominek, podobny jak ten poniżej. Bardzo chciałabym, żeby palenisko było otwarte, bez szyby, a z jakimś ładnym, zabytkowym ekranem. Nad kominkiem będzie duże lustro w złotej ramie.

Przed kominkiem ustawimy jedną lub dwie wygodne sofy, nic szałowego – podobają mi się te najprostsze z Ikei :). Do tego jakiś fajny fotel, jeden prosty, drugi bardziej ‚wow’! 😀  W rogu złota lampa stojąca, gdzieś indziej duża palma w donicy i duży perski dywan. Zależy mi na dużym żyrandolu, ale ten ze zdjęcia jest ociupinkę za drogi, więc będę szukać jakieś tańszego, ale równie imponującego egzemplarza. 😛

Do salonu prowadzić będą duże, 200-letnie drzwi, które dostaliśmy w prezencie od rodziny, a nad nimi korona do kompletu. Najpierw myślałam, żeby pomalować je na jakiś orzechowy kolor (z widoczną strukturą drewna!), ale ostatecznie zdecydowałam się na naturalny, lekko przytłumiony kolor tych drzwi – taki jak prawe skrzydło poniżej. Do tego jakaś ładna klamka w kolorze starego złota i będzie pięknie! 🙂 Nie chciałabym też zaklejać tych wszystkich naturalnych dziur w drewnie, chcę, żeby było w drzwiach widać ich historię (co pewnie spotka się z ogromem lamentów mojej mamy i babci, bo jak to tak, takie ‚brzydkie’ drzwi?!).

Na taras prowadzić będą duże, solidne drzwi, bardzo chciałabym wygospodarować środki na jakąś zabytkową parę, jak np.ta poniżej. 🙂 Oglądaliśmy je we wtorek, ale niestety póki co musimy odpuścić, mimo że na żywo robiły ogromne wrażenie, a odnowione powalałyby na kolana absolutnie każdego! 😉

Z salonu będzie przejście do jadalni – delikatne w formie, dwuskrzydłowe, przeszklone drzwi. Podobne do tych poniżej:

źródło – makecookingeasier.pl

Salon w projekcie wygląda jak poniżej, próbuję znaleźć jakiś darmowy program online, w którym mogłabym go sobie wypełnić meblami, żeby zobaczyć ile tak faktycznie będzie miejsca i co się zmieści, może znacie jakieś fajne programy tego typu? 🙂

Edit: Polecono mi program Sweet home 3d i oto co mi wyszło 😛

Póki co to wszystko, myślę, że będę na bieżąco zmieniać i modyfikować ten post dodając kolejne szczegóły i pomysły 🙂

 

Pozdrawiam! 🙂

51 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *